شاتر: شگفت‌ انگیزترین ورزشگاه‌های دنیا | برترین مکان های دیدنی دنیا | طراحی سایت در تبریز - تبریز ساخت
مشاوره رایگان :
70 73 999 0914
آیدی تلگرام : tabriz960@ (کلیک کنید)

 

 

استاديوم‌ها يکي از شگفت‌انگيزترين ابنيه در اقصي نقاط جهان هستند، ساختمان‌هايي که داراي ظرافت و زيبايي‌هاي خاص خود و ماحصل تلاش جمعي طراحان و مهندسان بسيار مي‌باشند.

گرچه هنوز مراحل ساخت اين ورزشگاه به پايان نرسيده است، اما اين استاديوم 75 هزار نفره‌ي تيم فوتبال والنسيا، در اسپانيا، يکي از زيباترين‌ها در جهان خواهد بود. بدنه‌ي خارجي اين بنا از انبوهي از قطعات آلومينيومي شکل گرفته و در داخل نيز از چوب به شکل استادانه‌اي استفاده مي‌شود. به اعتقاد کارشناسان، نو مستلا يکي از بزرگ‌ترين و زيباترين استاديوم‌هاي ورزشي در قاره‌ي سبز اروپا خواهد بود. در حالي که هنوز مشخص نيست، اما احتمالا زمين چمن اين ورزشگاه از چمن مصنوعي شرکت گريت‌گرس باشد، بسياري از باشگاه‌ها اعلام آمادگي کرده‌اند تا زمين‌هاي چمن طبيعي خود را تغيير دهند!

لانه‌ي پرنده، نام مستعاري است که بر روي اين بنا گذاشته شده است و براي برگزاري المپيک تابستاني 2008 پکن ساخته و مورد بهره برداري قرار گرفت. اين استاديوم چيني تبار که داراي ظاهري بسيار خاص و زيباست، عموماً از قطعات فولادي ساخته شده و شباهتي به ديگر ورزشگاه‌هاي جهان ندارد. لانه‌ي پرنده توانست افتخاري براي مقامات چيني باشد و ميليون‌ها نفر در خلال برگزاري مراسم افتتاحيه‌ي المپيک از زيبايي‌هاي آن حيرت زده شدند.

ورزشگاه آلیانز آرنا :

600x300muenchen-allianz-arena

 

 

ورزشگاه یاس‌مارینای دوبی

02 Yas-Marina-Circuit

 

ورزشگاه المپیک شهر مونیخ

05 The-Olympiastadion-Munich

 

ورزشگاه اویتا

07 Oita-Stadium

 

ورزشگاه نو مستلا Nou Mestalla

09 Nou-Mestalla