برترین مکان های دیدنی دنیا | طراحی سایت در تبریز - تبریز ساخت
مشاوره رایگان :
70 73 999 0914
آیدی تلگرام : tabriz960@ (کلیک کنید)

 

1 رای دهی: Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank / 0
1 رای دهی: Rating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank / 0

13166907971

پاموکاله در زبان ترکی به معنی پنبه‌قلعه است. در آب این منطقه مقدار زیادی آهک وجود دارد و چون وجود آهک باعث سفید شدن آب این منطقه شده است به آن قلعه سفید هم می گویند. این مکان محلی با آبگیرهای آب گرم طبیعی در استان دنیزلی در جنوب غربی ترکیه است.
این محل دارای سنگ آهک متخلخل تراورتن است و آب روان باعث ته‌نشین شدن کانی‌های کربناتی به صورت ایوان‌های مطبق در این ناحیه شده‌است. پاموک‌اله در منطقه دریای اژه و دره رودخانه مَندَرَس واقع شده‌است که در بیشتر فصول سال آب‌وهوایی معتدل دارد. وجود ۱۷ چشمه آب گرم در این منطقه باعث بوجود آمدن آتشفشان های زیر زمینی شده است. همچنین منطقه بسیار زیبای Pamukkale دارای چشمه های آب معدنی شفا بخش است. وجود این چشمه های آب معدنی هر ساله صدها هزار نفر را از سراسر دنیا به این مکان زیبا می کشاند. رومی ها در Pamukkale شهر قدیمی به نام Hieropolis را ساخته اند. برای محافظت از این مکان، هتل ها و جاده های قابل دسترس به Pamukkale کمی دورتر از این منطقه ساخته شده است تا آسیبی به این منطقه نرسد و زیبایی Pamukkale همچنان حفظ شود.

1 رای دهی: Rating StarRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank / 1
1 رای دهی: Rating StarRating Star BlankRating Star BlankRating Star BlankRating Star Blank / 1

 

استاديوم‌ها يکي از شگفت‌انگيزترين ابنيه در اقصي نقاط جهان هستند، ساختمان‌هايي که داراي ظرافت و زيبايي‌هاي خاص خود و ماحصل تلاش جمعي طراحان و مهندسان بسيار مي‌باشند.

گرچه هنوز مراحل ساخت اين ورزشگاه به پايان نرسيده است، اما اين استاديوم 75 هزار نفره‌ي تيم فوتبال والنسيا، در اسپانيا، يکي از زيباترين‌ها در جهان خواهد بود. بدنه‌ي خارجي اين بنا از انبوهي از قطعات آلومينيومي شکل گرفته و در داخل نيز از چوب به شکل استادانه‌اي استفاده مي‌شود. به اعتقاد کارشناسان، نو مستلا يکي از بزرگ‌ترين و زيباترين استاديوم‌هاي ورزشي در قاره‌ي سبز اروپا خواهد بود. در حالي که هنوز مشخص نيست، اما احتمالا زمين چمن اين ورزشگاه از چمن مصنوعي شرکت گريت‌گرس باشد، بسياري از باشگاه‌ها اعلام آمادگي کرده‌اند تا زمين‌هاي چمن طبيعي خود را تغيير دهند!

لانه‌ي پرنده، نام مستعاري است که بر روي اين بنا گذاشته شده است و براي برگزاري المپيک تابستاني 2008 پکن ساخته و مورد بهره برداري قرار گرفت. اين استاديوم چيني تبار که داراي ظاهري بسيار خاص و زيباست، عموماً از قطعات فولادي ساخته شده و شباهتي به ديگر ورزشگاه‌هاي جهان ندارد. لانه‌ي پرنده توانست افتخاري براي مقامات چيني باشد و ميليون‌ها نفر در خلال برگزاري مراسم افتتاحيه‌ي المپيک از زيبايي‌هاي آن حيرت زده شدند.

ورزشگاه آلیانز آرنا :

600x300muenchen-allianz-arena

 

ادامه مطلب ...